Životopis

Stálý host opery Národního divadla.

Zpěv studovala na Konzervatoři v Brně a na pražské Akademii múzických umění u prof. René Tučka.

Jako doplněk studií absolvovala mistrovské kurzy u Naděždy Kniplové a Petera Dvorského.

S úspěchem se zúčastnila několika pěveckých soutěží, např. Mezinárodní pěvecké soutěže Emy Destinnové v Českých Budějovicích, Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech,kterou v roce 2004 vyhrála, Queen Sonja Competition v Oslu, soutěž Mikuláše Schneidera-Trnavského, (3. místo) Competizione dell´opera v Drážďanech nebo soutěž Borise Christoffa v Sofii.

Od roku 2006 působi jako stálý host opery v Národním divadle v Praze, v Olomouci, Plzni, Ústí nad Labem, Brně, Opavě,Košicích, kde ztvárnila řadu mezzosopranových rolí, jako Ulrica (Un ballo in maschera), Azucena (Il Trovatore), Fenena (Nabucco), Maddalena ( Rigoletto), Věštkyně (Ohnivý anděl), Ježibaba (Rusalka) atd.

V roce 2018 úspěšně změnila obor a jako dramatický soprán debutovala v roli Giorgetty (Il Tabarro) v Národním divadle v Bratislavě. Následovala řada dalších rolí, jako Libuše v Severočeském divadle v Ústí nad Labem, Fata Morgana (Láska ke třem pomerančům ) v Národním divadle v Praze ,kde v roce 2020 debutovala jako Turandot (Turandot). V říjnu 2020 se poprvé představí jako Isolda (Tristan a Isolda) v Severočeském divadle Ústí nad Labem a bude debutovat v Národním divadle Praha v roli Abigaille (Nabucco).

V Národním divadle v Praze dále vystupuje jako Turandot (Turandot), Ortruda (Lohengrin), Kostelnička (Její Pastorkyňa) atd...

2020/2021

  • Turandot (Turandot), Národní divadlo Praha
  • Abigaille (Nabucco), Národní divadlo Praha
  • Isolde (Tristan a Isolda), Divadlo Ústí nad Labem
  • Sieglinde (Die Walküre), Hamburg HSO Orchestr
  • Cizí kněžna (Rusalka), Filharmonie B. Martinů

2019/2020

  • Ortruda (Lohengrin), Národní divadlo Praha
  • Kostelnička (Její Pastorkyňa), Národní divadlo Praha
  • Turandot (Turandot), Národní divadlo Praha
  • Amneris (Aida), Národní divadlo Praha
  • Ortruda (Lohengrin), Divadlo J.K.Tyla Plzeň
  • Isolde (Tristan a Isolda), Divadlo Ústí nad Labem
  • Amneris (Aida), LUXOR (Egypt)
  • Libuše (Libuše), Divadlo Ústí nad Labem

2018/2019

  • Ortruda (Lohengrin), Národní divadlo Praha
  • Kostelnička (Její Pastorkyňa), Národní divadlo Praha
  • Giorgetta (Il Tabarro), Národní divadlo Ostrava
  • Libuše (Libuše), Severočeské divadlo Ústí nad Labem
  • Eboli (Don Carlos), Národní divadlo Brno

2017/2018

  • Azucena (Il Trovatore), Domstufen Festspiele Erfurt
  • Giorgetta (Il Tabarro), Národní divadlo Bratislava
  • Ulrica (Un Ballo in Maschera), Národní divadlo Praha
  • Kostelnička (Její Pastorkyňa), Národní divadlo Praha
  • Kostelnička (Její Pastorkyňa), Jihočeské divadlo České Budějovice

2016/2017

  • Azucena (Il Trovatore), Jihočeské divadlo České Budějovice
  • Ortruda (Lohengrin), Národní divadlo Praha

2015/2016

  • Revírníková, Sova (Liška Bystrouška), Teatro Region di Torino
  • Ortruda (Lohengrin), Národní divadlo Bratislava
  • Azucena (Il Trovatore), Šťastné divadlo Košice
  • Santuzza (Cavaleria Rusticana), Divadlo J. K. Tyla Plzeň

2014/2015

  • Ulrica (Un Ballo in Maschera), Opera de Rennes
  • Cizi Kněžna, Jezibaba (Rusalka), Slovinské národní Divadlo Maribor
  • Amneris (Aida), Severočeské divadlo Ústí nad Labem
  • Amneris (Aida), Divadlo J. K. Tyla Plzeň
  • Véstkyne (Ohnivý Anděl), Národní divadlo Ostrava
  • Comtesse di Coigni (Andrea Chenier), Národní divadlo Ostrava

2013/2014

  • Rossweisse (Walküre), Opera de Rennes

2012/2013

  • Mother Goose (The Rake´s Progress), Národní divadlo Ostrava
  • Cieca (La Gioconda), Divadlo J. K. Tyla Plzeň

2011/2012

  • Kostelnička (Její Pastorkyňa), Opera de Limoges, Opera de Reims

2010/2011

  • Kostelnička (Její Pastorkyňa), Opera de Rennes
  • Martinka (Hubičku), Wexford festival

2009/2010

  • Fenena (Nabuco), Národní divadlo Brno
  • Amneris (Aida), Národní divadlo Brno

2008/2009

  • Archanděl Gabriel, Kovářová dcera (Hry o Marii), Divadlo J.K.Tyla Plzeň
  • Jezibaba (Rusalka), Divadlo J. K. Tyla Plzeň
  • Stařenka (Její Pastorkyňa), Divadlo J. K. Tyla Plzeň
  • Kostelnička (Její Pastorkyňa), Festival Janacek Brno, 2008

2007/2008

  • Fenena (Nabuco), Divadlo J. K.Tyla Plzeň
  • La Zia Principessa (Suor Angelina), Divadlo J. K. Tyla Plzeň
  • Marcelina (Figaro a svatba), Národní divadlo Praha
  • Rychtařka (Její Pastorkyňa), Národní divadlo Praha
  • Ulrica (Um Ballo in Maschera), Šťastné divadlo Košice

2003/2004, 2005/2006

  • Marcelina (Lázebnik Sevilly), Státní opera Praha
  • Káča (Čert a Káča), Severočeské divadlo Ústí nad Labem
  • Maddalena (Rigoletto), Severočeské divadlo Ústí nad Labem
  • Ulrica (Un Ballo in Maschera), Národní Opera Sofie
  • Azucena (Il Trovatore), Divadlo J. K. Tyla Plzeň

2001/2002

Florence Pike (Britten: Albert Herring), Moravské divadlo Olomouc

en/cz